مراسم بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت مهدیه الهی قمشه ای …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 20 جولای 2017

بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت مهدیه الهی قمشه ای با حضور سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و جمعی از اهالی ادب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلیار خبر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت مهدیه الهی قمشه ای عصر دیروز (۱۹ تیرماه) با حضور سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و معاون رییس جمهوری، همایون امیرزاده مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسین پور مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل خانه کتاب، سید محمود دعایی و افشین اعلاء و جمعی از اصحاب فرهنگ برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، اشرف بروجردی، رییس کتابخانه ملی و معاون رییس جمهور با بیان اینکه مهدیه الهی قمشه ای برای رسیدن به حقیقت راه های بسیاری را طی کرد، گفت: در این مسیر فراز و فرود را پیش روی ما قرار دادند تا ما این وادی و خطه را بشناسم و بدانیم خداوند معرفت را در دل های کسانی متجلی می کند که طالب حقیقت و معرفت هستند.
وی ادامه داد: علم و شناخت معرفت در قلب های کسانی رسوخ می کند که می خواهند راه رسیدن به حقیقت ومعرفت را بدانند. راه رسیدن به مدارج کسب حقیقت؛ خدای بزرگ است. این بانوی بزرگ این راه را طی کرد و با کسب علم ودانش به حقیقت و معرفت رسید. وجود این بانوی بزرگوار و گرانقدر که در پی کسب حقیقت بود، در یچه ای پیش روی ما قرار می دهد که اگر می خواهیم به حقیقت برسیم راه آن، دریافت صحیح معرفت و انس با قرآن است. انس با خدا راه رسیدن به حقیقت را برای ایشان هموار می کرد.
بروجردی در پایان گفت: گامی که بانو الهی قمشه ای در معرفت شناسی برداشتند می تواند برای آیندگان به خصوص برای نسل جوان ما درس خوبی باشد. این بانو از جمله کسانی است که این راه را باتلاش فراوان طی کرد تا به حقیقت برسد.
در ادامه، ساعد باقری، شاعر، در سخنانی با بیان اینکه فراموش می کنیم چه گنج هایی را از دست می دهیم، گفت: حرف زدن در مورد بانو الهی قمشه ای فراوان است. اما زمانی که به بانو الهی قمشه ای فکر می کنم نکته ای که توجه من را جلب می کند این است که ایشان از سرچشمه آب می خوردند.
باقری ادامه داد: این روزها مهمترین آفت مسلمانان دور افتادن از قرآن کریم و کلام خدا است. خانم الهی قمشه ای به سر منشا وصل بود و مستقیم به قرآن وصل بود. از گذر حافظ هم به قرآن وصل بود.
در ادامه، فریبا ملکیان، دختر مهدیه الهی قمشه ای در سخنانی گفت: یک سال از زمان درگذشت مادرمان می گذرد؛ یک سالی که برای ما چون صد سال بود. مادر از زندان تن برست و به معشوق ازلی و ابدی پیوست. خداوند وعده نکرده است که عزیزان ما پیوسته در کنار ما باشند.
ملیکیان ادامه داد: وقتی کودکی سه و چهار ساله بودم مادر با تلاش مستمر و پیگیر به من اشعار مولانا را یاد می داد. اگر امروز ابیات مولانا را به خاطر دارم به خاطر همان دوران است. مادرمان باور داشت از کودکی باید بچه ها را با مفاهیم فاخر و کلام بلند آشنا کرد تا روحشان پیوستگی مستحکم با این ادب عرفانی و مفاهیم قرآنی بخورد. دیباچه گلستان را در هشت سالگی از حفظ خواندم. ایشان تمام تلاش خود را می کرد تا ما را با بزرگان ادب فارسی آشنا کند.
در پایان این مراسم، افشین اعلا، شاعر در خصوص مهدیه الهی قمشه ای، از او به عنوان بانویی که تکرار نمی شود، یاد کرد و گفت: ایشان به آتش تخلص می کرد. به راستی، آتشی بود که خود می سوخت و نور می داد. اگر او را به عنوان مولوی پژوه می شناسیم، لغلغه زبان نیست. مولاناوار نور می بخشید.
اعلاء ادامه داد: مهدیه الهی قمشه ای هرگز از پای ننشست و به همگان اثبات کرد در دین مبین اسلام زن می تواند به مرتبه ای برسد که مردان غبطه او را بخورند. مهمترین دلیل نفوذ معنوی کلام او، در درجه قرآن مجید بود.
وی عنوان کرد: شاید خیلی ها انتساب بانو الهی قمشه ای را به پدر گرانقدرشان که زبان زد خواص اهل عرفان و عشق و دیانت بود، دلیل امتیاز ایشان در بین دیگر همگنان خود بدانند. البته داشتن این پدر فرزانه که ما وصفشان را از خواص روزگار شنیدیم خود مایه افتخار است.

Article source: https://tnews.ir/news/947389595384.html

نتایج جستجو قمشه
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه سخنرانی دکتر حسین الهی قمشهای 1 اورجینال کاملترین مجموعه سخنرانی های دکتر الهی قمشه ای (به صورت اورجینال)(DVD) وصال عشق، دکتر الهی قمشهای اورجینال مجموعه سخنرانی دکترحسین الهی قمشهای 2 اورجینال
     

تعداد 4 عدد CD

شامل ۲ CD با بالاترین کیفیت

مجموعهای منتخب از سخنرانیهای دکتر حسین الهی قمشهای

قابل پخش در تمامی دستگاههای خانگی

     
8,000 تومان خرید مجموعه سخنرانی دکتر حسین الهی قمشهای 1 اورجینال 8,700 تومان خرید کاملترین مجموعه سخنرانی های دکتر الهی قمشه ای (به صورت اورجینال)(DVD) 8,000 تومان خرید وصال عشق، دکتر الهی قمشهای اورجینال 8,000 تومان خرید مجموعه سخنرانی دکترحسین الهی قمشهای 2 اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
روضه الرضوان، نور عرفان، دکتر الهی قمشه ای اورجینال گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای/اورجینال متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای/اورجینال متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای/اورجینال
     

تعداد 1 عدد DVD

گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای
 

متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای

متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای

     
8,000 تومان خرید روضه الرضوان، نور عرفان، دکتر الهی قمشه ای اورجینال 7,000 تومان خرید گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای/اورجینال 6,500 تومان خرید  متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای/اورجینال 5,500 تومان خرید  متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای/اورجینال
     
     
               
عکس محصول      
     
گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای/اورجینال      
     

گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای

     
     
5,000 تومان خرید  گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای/اورجینال            
     

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code