صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 31 آگوست 2016

9106b 16 19672 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد

پیکر زنده یاد دکتر مهدیه الهی قمشه‌ای پژوهشگر حوزه ادبیات و عرفان، پس از برگزاری آئین تشییع در تالار وحدت، برای خاکسپاری در مقبره خانوادگی به لواسان در شمال تهران انتقال یافت.

به گزارش مهر، آئین تشییع پیکر زنده‌یاد مرحوم دکتر مهدیه الهی قمشه‌ای پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۱ تیرماه با حضور دوستداران این بانوی ادیب و عرفان پژوه در محوطه تالار وحدت در تهران برگزار شد.

احمد مسجدجامعی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعائی، محسن مومنی شریف، حسام‌الدین سراج، عبدالحسین مختاباد، حمید شاه‌آبادی، عبدالجبار کاکایی، افشین علا، ساعد باقری، سهیل محمودی و… از جمله چهره‌های فرهنگی و ادبی بودند که برای آخرین دیدار با زنده یاد الهی قمشه ای آمده بودند.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین این وزارتخانه به دلیل حضور در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نتوانسته بودند به آئین تشییع این بانوی قرآن پژوه بیایند.

ساعد باقری در این مراسم که اجرای آن را هم بر عهده داشت، فقدان این بانوی ادیب و قرآن پژوه را غم سنگینی توصیف کرد که مدتها از خاطر نمی رود و گفت: کسی که امروز او را بدرقه می کنیم، انسانی بود که در دوره حیاتش و زمانی که در میان ما می زیست، تمام سکنات و رفتار و مهرورزی اش سرآمد بود؛ نکاتی که شاید امروز بیشتر به افسانه شبیه باشد.

وی افزود: خانم مهدیه الهی قمشه‌ای علی رغم دو مصیبت بزرگ و کمرشکن که به جهت مرگ فرزندانش بر او وارد شده بود، شادمان زیست که این شادمان زیستن هم حاصل نوع نگاه او به هستی و حیات بود.

این شاعر و عضو هیئت مدیره انجمن شاعران ایران ادامه داد: یکی از نعمت‌هایی که خدا به ما عنایت کرد، زیارت و آشنایی با این بانوی بزرگوار بود که برای همه ما به نوعی نقش معلمی را ایفا می کرد.

سهیل محمودی شاعر هم در سخنانی گفت: در فرهنگ ما آزادی و آزادگی یعنی رهایی از بسیاری از قیودی که این طبیعت به دور دست و پای ما تنیده است. یکی از نمونه های این آزادی و آزادگی، وجود نازنین خانم الهی قمشه ای بود.

محمودی افزود: من بعد از فوت مادرم به عینه حضور مادر را در هیبت این بانوی بزرگوار حس می‌کردم. من شهادت می دهم که خانم الهی قمشه‌ای در ظریف‌ترین حرکات و سکناتش، آنچه را که می‌گفت، عمل می‌کرد. او پرورده حکمت و معرفت قرآنی بود و همه آنچه در وجود داشت، برآمده از تکیه گاه او به منبع وحی بود.

همچنین احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران و فعال فرهنگی باز تسلیت درگذشت مهدیه الهی قمشه‌ای به خاندان این بانوی نیکوتبار اشاره کرد و گفت: این خاندان، تبار بسیار نیکویی دارند و به گردن فرهنگ و هنر ما و به خصوص فرهنگ دینی و آئینی حق دارند. کمتر خانه‌ای است که قرآن کریم با ترجمه مهدی الهی قمشه‌ای در آن نباشد.

وی افزود: مرحوم علامه امینی برای نعیمی و نسیمی دو چهره اهل شعر و عرفان که شهید همه شده‌اند، تعبیر دریا دل را به کار برده است. به نظر من مرحوم خانم الهی قمشه‌ای هم جزء همین شخصیت‌های دریا دل بود. همانطور که هیچ چیز نمی تواند زلالی و شفافیت را از دریا بگیرد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مهدیه الهی قمشه‌ای اخلاق فروش نبود، گفت: مهمترین ویژگی او در رویکردش به فهمی بود که از کلام گذشتگان، استیفاد می کرد. او دنبال پاسخ به این سوال بود که مولوی چه مشکلی از جوان امروز ما را می تواند حل کند.

مسجدجامعی معرفی چهره های تاثیرگذار را در جامعه زنان همانند الهی قمشه‌ای، ضرورتی انکارناپذیر خواند.

در این آئین همچنین فاطمه هاشمی رئیس بنیاد بیماری‌های خاص که در روزهای پایانی حیات زنده‌یاد مهدیه الهی قمشه‌ای بر بالین او حضور داشته است، با اشاره به تاثیرپذیری خود از درس های مثنوی پژوهی این بانوی ارزنده، گفت: خصلت بارز او عشق به خدا و مردم بود. هیچ فرد متدینی نمی‌تواند این دو را از هم جدا بداند.

وی ادامه داد: او در آخرین لحظات عمرش و در ایامی که رنج بیماری به شدت بر او مستولی شده بود، به من گفت که من دیگر خسته شده ام. باید بروم، برای من آن طرف بهتر از این طرف است.

در این آئین همچنین حسام الدین سراج خواننده در سخنان کوتاهی گفت: این روزها که متاسفانه مذهب ستیزی و مذهب گریزی مد شده است، وجود خانم الهی قمشه‌ای غنیمتی بود برای جوانان.

وی سپس غزلی از زنده یاد مهدیه الهی قمشه‌ای و یک رباعی از ابوسعید ابوالخیر را با آواز خواند و آن را تقدیم به روح آن مرحوم کرد.

افشین علا شاعر و داماد زنده یاد مهدیه الهی قمشه‌ای هم در سخنانی این بانوی قرآن پژوه را یک معلم اخلاق توصیف کرد که به ما یاد می‌داد که ما در این دنیا مسافریم و برای توقف کوتاهی به این خاکدان آمده‌ایم و به زودی باید در جای برازنده تری دور هم جمع شویم.

وی افزود: همه آنچه خانم الهی قمشه‌ای گفت و نوشت، در خدمت دیانت بود و عمرش را صرف قرآن و عشق ورزیدن به جهان بشریت و انسان‌ها کرد و پیام او هم به همگان بجز امید، چیز دیگری نبود.

در پایان این مراسم، نماز میت به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعائی بر پیکر زنده یاد مهدیه الهی قمشه‌ای اقامه شد و پس از آن پیکر این بانوی گرانقدر برای خاکسپاری در مقبره خانوادگی در لواسان به این منطقه تهران انتقال یافت.

بر اساس این گزارش، مجلس یادبود زنده یاد مهدیه الهی قمشه ای ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۲۵ تیرماه در مسجد جامع شهرک غرب در تهران برگزار می شود.

2e2fe cloob صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
2e2fe balatarin صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
07039 donbale صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
cc4cc facebook صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
cc4cc twitter صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
62ec7 digg صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
62ec7 delicious صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
ddbe2 netvibes صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
3d551 mixx صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
3d551 reddit صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد

Article source: http://www.sobhemeymeh.ir/?p=62948

نتایج جستجو قمشه
               
N1391923696 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد N1391945106 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد N1391944604 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد N1391944117 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
     
مجموعه سخنرانی دکتر حسین الهی قمشهای 1 اورجینال کاملترین مجموعه سخنرانی های دکتر الهی قمشه ای (به صورت اورجینال)(DVD) وصال عشق، دکتر الهی قمشهای اورجینال مجموعه سخنرانی دکترحسین الهی قمشهای 2 اورجینال
     

تعداد 4 عدد CD

شامل ۲ CD با بالاترین کیفیت

مجموعهای منتخب از سخنرانیهای دکتر حسین الهی قمشهای

قابل پخش در تمامی دستگاههای خانگی

     
8,000 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد 8,700 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد 8,000 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد 8,000 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
     
     
               
N1391945811 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد N1352701081 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد N1350834344 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد N1355192786 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
     
روضه الرضوان، نور عرفان، دکتر الهی قمشه ای اورجینال گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای/اورجینال متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای/اورجینال متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای/اورجینال
     

تعداد 1 عدد DVD

گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای
 

متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای

متن کامل 52 سخنرانی از دانشمند بزرگ دکتر الهی قمشه ای

     
8,000 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد 7,000 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد 6,500 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد 5,500 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد
     
     
               
N1355981482 صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد      
     
گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای/اورجینال      
     

گلچین 34 سخنرانی دکتر الهی قمشه ای

     
     
5,000 تومان buy صبح میمه » بانو مهدیه ی قمشه‌ای رهسپار خانه ابدی شد            
     

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code